Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Sprawdź politykę prywatności.

Artykuły

Regulator Neoperl PCW - tani i wygodny sposób na oszczędzanie wody

20 stycznia 2015

Regulator przepływu Neoperl PCW (nazywany również perlatorem prysznicowym) jest najtańszym i najprostszym sposobem na znaczące ograniczenie zużycia wody podczas korzystania z prysznica. Uzyskany strumień wody ma prawie idealnie stałe ciśnienie w pełnym zakresie pracy zaworów baterii.

Neoperl PCW

(więcej)

Trybunał Konstytucyjny o ustawie "śmieciowej"

23 stycznia 2014

Trybunał Konstytucyjny uchylił przepisy ustawy śmieciowej, dotyczące ustalania przez gminy wysokości opłat za wywóz śmieci. TK dał ustawodawcom 1,5 roku na nowelizację ustawy.


Wszystkie przepisy ustawy „śmieciowej” uznane za niekonstytucyjne, tracą moc z upływem 18 miesięcy od dnia ogłoszenia. W pozostałym zakresie - postępowanie zostało umorzone. Sędziowie TK uznali za zgodne z konstytucją przepisy dotyczące obowiązków właścicieli nieruchomości, rad gmin w kwestii wywózki odpadów.


(więcej)

Perlatory Neoperl

19 sierpnia 2013

W artykule przedstawiamy zestawienie perlatorów Neoperl. Podział uwzględnia przepływ wody, rodzaj gwintu i specjalne wlaściwości danego modelu. Wykaz ma na celu pomóc w doborze odpowiedniego perlatora.

 

Perlator

(więcej)

Utylizacja aut

4 sierpnia 2013

Każdy eksploatowany samochód w biegiem czasu dożywa swoich dni i aby wówczas nie stał się on dla nas źródłem problemów i zbędnym obciążeniem dla środowiska naturalnego, powinniśmy poddać go profesjonalnej utylizacji.

Złomowisko

(więcej)

Segregacja Odpadów – „drugie życie”

23 lipca 2013

Składowisko odpadów

Segregacja odpadów ma ogromny wpływ na odzyskiwanie surowców, oszczędzanie energii i ochronę środowiska. Dzięki segregacji śmieci, późniejszy proces recyklingu (wytwarzanie nowych produktów), jest znacznie łatwiejszy i skuteczniejszy.

 

(więcej)

Jak segregować odpady

15 lipca 2013

Przedstawiamy mini poradnik dotyczący segregacji odpadów w gospodarstwie domowym i nie tylko

recykling.

 

(więcej)

Oszczędzanie wody - Sposoby

8 lipca 2013

Roczne wydatki dla czteroosobowej rodziny za wodę wynoszą ponad 1600 zł (przeciętny Polak zużywa rocznie około 40 m3 wody, a średni koszt za m3 wynosi obecnie 10,36 zł brutto ). Niestety duża część wody zużywana jest w sposób nie odpowiedni, nie efektywny, a to przekłada się na duże rachunki.

(więcej)

Koszty wywozu śmieci w Polsce

30 czerwca 2013

Ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw zmusiła samorządy do zmian w stawkach opłat za odbiór odpadów.

(więcej)

Ceny wody i ścieków

23 czerwca 2013

Średnia cena wody za 1 m3 w gospodarstwach domowych wynosi 3,89  a w przypadku ścieków 6,47 zł, natomiast suma wynosi 10,36 zł (ceny brutto). 

(więcej)

Woda – źródło życia

15 czerwca 2013

Zasoby wody  na Ziemi stanowi około 97 proc. wody słonej i tylko 3% wody słodkiej. Woda słona to przede wszystkim oceany i morza, natomiast na wodę słodką składa się woda powierzchniowa (rzeki, jeziora) – 1%, woda, podziemna – 22% i  woda w lodowcach – 77 proc.

(więcej)

Ustawa śmieciowa

5 czerwca 2013

Ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw wprowadza istotne zmiany w obowiązującym systemie gospodarowania odpadami komunalnymi.

(więcej)

Symbole Ekologiczne

26 maja 2013

Symbole/etykiety ekologiczne – to znaki, które pozwalają określić czy dany produkt jest przyjazny środowisku. Oznaczenia te umieszczone są na opakowaniu i obejmują bardzo wiele kategorii produktów. 

(więcej)

Ceny wody i ścieków dla gospodarstw domowych

23 marca 2012

Wykaz cen wody i ścieków dla gospodarstw domowych

(więcej)

Perlator - sposób na niższe rachunki

13 września 2011

Dla wielu osób słowo „perlator” brzmi dość enigmatycznie. Bardziej znajome wydaje się bliskoznaczne pojęcie „aerator”, gdyż kojarzy się choćby z powietrzem. Spieszymy więc wyjaśnić, czym jest urządzenie o tej tajemniczej nazwie, które – choć rozmiarowo niepozorne – może przynieść niebotyczne korzyści - i to zarówno kieszeniom poszczególnych użytkowników, jak i globalnie – środowisku naturalnemu, które w zastraszającym tempie ubożeje w zasoby wody.

(więcej)

Inteligentna Energia

12 września 2011

"Energię można oszczędzać, ale ludzie o tym nie wiedzą. Cały świat ma problem z energetyczną ignorancją, a Polacy mają szczególnie wiele do nadrobieni"

(więcej)

Ceny Wody i Ścieków w Polsce

15 maja 2011

Wykaz cen wody i ścieków w gospodarstwie domowym

(więcej)

Jak możemy oszczędzać energię?

14 kwietnia 2010

Oszczędzanie energii polega na zmniejszeniu jej zużycia przy zachowaniu takich samych rezultatów. Mniejsze zużycie energii ma wiele pozytywnych stron – możecie oszczędzić pieniądze i równocześnie pomóc środowisku. Produkowanie energii wymaga korzystania z cennych źródeł naturalnych, np. węgla, ropy lub gazu. Dlatego też rozsądne używanie energii pomaga nam zachować te źródła aby wystarczyły dłużej na przyszłość.

(więcej)

Newsletter

Koszty dostawy

Poczta Polska logo

Poczta Polska = 10 zł

 

Pocztex logo

UPS logo             DPD logo

Kurier = 17 zł

Opłata za pobranie +5 zł