Oszczędzanie wody

Kolejny wysoki rachunek za wodę nie napawa optymizmem. Co więcej, ciągle słyszymy o kurczących się zasobach tego drogocennego dla życia dobra. Te dwa czynniki powinny skutecznie zachęcić nas do oszczędzania wody. Jej zwiększone zużycie to często efekt tylko i wyłącznie zaniedbania. Nieszczelna spłuczka toaletowa, cieknący kran czy też nasze złe nawyki to główne przyczyny wysokich rachunków i niepotrzebnego marnowania wody.

Opłaca się to zmienić. W tym celu należy zadbać o armaturę sanitarną, by działała sprawnie i skutecznie. Baterię łazienkową lub kuchenną warto zaopatrzyć w perlator, który jest prostym i skutecznym urządzeniem pozwalającym na zmniejszenie zużycia wody. Drobne akcesoria i gadżety łazienkowe także mogą wpłynąć na jej ograniczenie. Przykładowo, można nabyć stoper kąpielowy lub wodooszczędny wkład do spłuczki.

Nie wolno zapominać, że wszystkie zmiany zaczynają się w nas samych. Warto więc nabyć nawyki, które pozwolą obniżyć zużycie wody. Zakręcenie kurka podczas mycia zębów lub szybki prysznic zamiast kąpieli w wannie to czynności, które nie powinny przysporzyć nikomu problemu, a jakże duże niosą ze sobą korzyści!

Newsletter

Koszty dostawy

Poczta Polska logo

Poczta Polska = 10 zł

 

Pocztex logo

UPS logo             DPD logo

Kurier = 17 zł

Opłata za pobranie + 5 zł