Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak tanio urządzić mieszkanie?

Dom Data publikacji - 24 maja 2022 Autor - Redakcja dlakieszeni.pl
jak tanio urządzić mieszkanie


Powszechnie panuje przekonanie, że stworzenie pięknego wystroju w mieszkaniu wiąże się z potrzebą wydania olbrzymiej ilości pieniędzy. Nie jest to jednak prawda, a niskim kosztem można osiągnąć niesamowite efekty. Jak tanio urządzić mieszkanie? Oto kilka pomysłów.

Zobacz także: Ekologiczny dom – czym jest i jakie są jego zalety?

Tanie wyposażenie domu

Chcąc wyposażyć mieszkanie możliwie najniższym kosztem można postawić na wykorzystywanie urządzeń mniej znanych marek. Niestety wielokrotnie zdarza się, że popularne firmy bardzo wysoko się cenią, nie zawsze wraz z dużym kosztem zakupu idzie większa funkcjonalność. Bardzo często można spotkać sytuację, w której tańszy odpowiednik sprawdzi się równie dobrze, a jego wygląd nie wpłynie negatywnie na wygląd pomieszczenia.

Daj drugą szansę

Starając się ograniczać koszty wyposażenia mieszkania warto przeglądać portale aukcyjne, bo często zdarza się, że ludzie chcą stosunkowo tanio sprzedać, a czasami nawet oddać za darmo używane urządzenia. Stół albo gazówka z drugiej ręki często wyglądają niemal jak nowe, a przy tym mało jest w nich elementów, które mogą ulec ciężkiej w naprawieniu usterce. Podobnie sytuacja wygląda z kanapami i fotelami, ale w tym przypadku warto zadbać o ich dokładne wyczyszczenie.

Własnymi rękami

Urządzanie mieszkania to nie tylko zakup mebli i urządzeń codziennego użytku. Zwykle po wprowadzeniu się do nowego lokalu każdy chce nadać ścianom ulubionego koloru. Planując remont warto poczytać o polecanych materiałach. Różnice w cenach farb potrafią być bardzo duże, więc warto zainteresować się tym, która z tańszych firm oferuje zadowalająco wysoką jakość.

O ile ściany nie wymagają wprowadzenia poważniejszych poprawek, a instalacja elektryczna jest już wymieniona (ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku starszych budynków) malowanie warto wykonać samemu. Malarz z pewnością wykona pracę szybciej, ale także będzie chciał odpowiedniej zapłaty, która będzie tym większa, im więcej pracy będzie musiał wykonać.

Przeprowadzając się do nowego mieszkania zwykle zabiera się zakupione wcześniej urządzenia AGD i RTV. W przypadku, gdy sprzęt jest porysowany w wyniku eksploatacji można polakierować jego powierzchnię. Dzięki temu będzie wyglądał jak nowy, a przy okazji lepiej wpasuje się do koloru ścian.

Ciekawe rozwiązania w domu

Jeśli posiada się dobrą rękę do roślin, wtedy warto kupować kwiaty ozdobne w marketach w momencie gdy są przecenione. Pracownicy dużych sklepów nie zajmują się przesadzaniem roślin, więc te zaczynają więdnąć w zbyt małych doniczkach. Przesadzenie kwiatów może uratować ich życie, a przy okazji cena będzie niezwykle atrakcyjna. Odratowany kwiat świetnie wypełni miejsce na parapecie.

W miejscach, w których nie ma możliwości zakrycia nieestetycznie leżących kabli, warto zastosować plastikowe osłony, które skutecznie je ukryją, a przy tym zapewnią dostęp w razie takiej potrzeby.

Ciekawy wygląd pomieszczenia nadadzą zawieszone na ścianach małe lustra, które można tanio nabyć w wielu tanich sklepach.

Posiadając ograniczone miejsce w przedpokoju dobrze pomyśleć nad zawieszką z haczykami zakładaną na drzwi. W ten prosty sposób na wolnej ścianie można zawiesić duże lustro.

https://dlakieszeni.pl/tani-kurier-jak-go-znalezc/

Redakcja dlakieszeni.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu oszczędzania, ekologii oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rynek niepubliczny