Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

W trosce o środowisko i zdrowie, czyli ekologiczne proszki do prania

Dom Data publikacji - 7 lipca 2022 Autor - Redakcja dlakieszeni.pl
ekologiczne proszki do prania

W parze z rozwojem przemysłu i gospodarki idą również zagrożenia dla środowiska naturalnego, a także zdrowia i życia ludzi. W sklepach, a co za tym idzie również w domach, pod ręką mamy produkty, które być może są skuteczne i smaczne, ale przy tym mogą nie mieć w ogóle pozytywnego wpływu na nasze zdrowie. Tak przedstawia się między innymi sprawa ze środkami do prania.

Zobacz także: Czym zajmują się organizacje ekologiczne i jak je wspierać?

Proszki i płyny do prania a alergie

Alergie i różnego rodzaju nietolerancje są coraz częstsze. Cierpią na nie zarówno dzieci, jak i dorośli, ponadto mogą one pojawić się całkiem niespodziewanie nawet w starszym wieku. Co może wywoływać alergie? Bywamy uczuleni na pyłki roślin, które znajdują się w naszym otoczeniu, na składniki pokarmowe czy sierść zwierząt, ale alergie, w tym przede wszystkim skórne, wywoływane są przez także składniki środków kosmetycznych i czystości, których na co dzień używamy. Najlepszym tego przykładem są proszki i płyny do prania.

Ekologiczne proszki do prania

Wszystkie proszki i płyny do prania dostępne w sklepach zawierają w sobie chemiczne składniki, które mogą wywoływać uczulenia. Dlatego zaleca się, aby rzeczy niemowląt prać w specjalnych i dużo bardziej łagodnych środkach. W proszkach i płynach do prania znajdują się między innymi szkodliwe fosforany, substancje petrochemiczne, konserwanty, enzymy i sztuczne zapachy – wszystkie one mogą wywoływać podrażnienia skórne, wysypki, pokrzywki i inne objawy typowe dla alergii. Bardzo łatwo można tego jednak uniknąć stosując ekologiczne proszki do prania. Takie środki zakupimy w odpowiednich sklepach, ale możemy także pokusić się o ich samodzielne przygotowanie.

Co znajduje się w ekologicznych proszkach i płynach do prania?

Ekologiczny płyn do prania czy proszek to produkty, w których przede wszystkim nie znajdziemy wszystkich tych wyżej wspomnianych chemicznych dodatków. Są one natomiast bogate w naturalne składniki takie jak wyciągi roślinne i oleje, sól, ocet, sodę czy glinki. Składniki te są całkiem bezpieczne dla naszego zdrowia, nie wywołują podrażnień oraz uczuleń, można bezpiecznie stosować je nawet w przypadku małych dzieci. Ponadto ekologiczny płyn do prania i proszek stosuje się dokładnie tak samo jak ich chemiczne zamienniki.

Naturalne proszki do prania – czy są skuteczne?

Działanie naturalnych preparatów do prania jest nie tylko bezpieczne, ale również skuteczne. Nie musimy się więc obawiać, że ubrania pozostaną niedoprane czy staną się poszarzałe – wprost przeciwnie naturalne proszki do prania świetnie radzą sobie z zabrudzeniami, a przy tym również bardzo ładnie pachną.

Koniecznie trzeba również pamiętać o tym, że naturalne proszki do prania są w pełni ekologicznymi produktami, co oznacza, że nie tylko bezpieczne są dla nas, ale również dla naszego najbliższego środowiska, co w obecnych czasach powinno być dla każdego priorytetem.

Ekologiczne proszki do prania są coraz łatwiej dostępne – można zakupić je nawet w niektórych popularnych sieciach sklepów, ale jeśli mamy ochotę, to może je także samodzielnie przygotować w domu.

Redakcja dlakieszeni.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu oszczędzania, ekologii oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rynek niepubliczny