Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak wybrać ozdoby ścienne, które ożywią każde wnętrze?

Dom Data publikacji - 23 maja 2022 Autor - Redakcja dlakieszeni.pl
ozdoby ścienne


Ciekawe dekoracje na ścianach sprawiają, że salon staje się wyjątkowy i nabiera niecodziennego charakteru. Kwietniki, obrazy i półki wprowadzają charakterystyczny klimat do wnętrza, ale są dosyć często wykorzystywane do dekoracji mieszkań. Jakie ozdoby ścienne do salonu warto również wykorzystać, by pokój dzienny wyglądał elegancko?

Zobacz także: Jak ożywić mieszkanie wykorzystując dekoracje marynistyczne?

Lustro – praktyczne i eleganckie

Wybierając ozdoby ścienne do salonu warto pamiętać o lustrach, które są nie tylko bardzo dekoracyjne, ale również praktyczne.

Do większych pokoi dziennych warto wybrać kilka luster. W salonie w stylu glamour sprawdzą się lustra w kształcie słońca. Warto wybierać te modele, które mają wykończenia w postaci kryształków czy elementów w innym kolorze. Świetnie wygląda czarne szkło. Jest ekskluzywne i eleganckie.

Do salonu, który jest niewielki można wybrać lustra, które nie są frezowane i przeznaczone są do samodzielnego przyklejania. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć wyjątkową kompozycję, która będzie niepowtarzalna i dostosowana do naszego salonu. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość optycznego powiększenia pokoju.

Plakaty – sztuka w nowoczesnym wydaniu

Wybierając ozdoby ścienne warto również pamiętać o plakatach. Będą świetnie wyglądały w nowoczesnych wnętrzach, gdzie właścicielom zależy na stworzeniu mieszkania, które jest charakterystyczne, ale jednocześnie bardzo osobiste.

W salonie, który jest nowoczesny sprawdzą się plakaty przypominające grafiki. Dziewczynka z czerwonym balonem, szkic kobiecej twarzy czy figury geometryczne na pewno zostaną zauważone przez odwiedzających nas gości.

Do salonu, w którym dominują motywy florystyczne warto wybrać plakaty z ogromnymi liśćmi monstery, dmuchawcami czy liściem paproci. W salonie skandynawskim pięknie będzie wyglądał plakat jelenia czy las w sepii.

Warto pamiętać, że plakaty można wieszać pojedynczo, ale również można tworzyć z nich kompozycje. Warto pamiętać, że plakaty mogą różnić się stylistyką. Chcąc zachować spójność we wnętrzu trzeba pamiętać, by zachować wspólny element. Może to być motyw na plakacie, technika rysunku czy ramy, które dopełniają kompozycji.

Ozdoby metalowe – nietypowe dekoracje

Metalowe ozdoby ścienne do salonu to wyjątkowo interesujące dekoracje. Świetnie wpiszą się w styl nowoczesny, skandynawski, jak i rustykalny.

Metalowe ozdoby na ścianę do salonu nowoczesnego, które odmienia jego charakter to mapa świata wykonana z czarnego metalu czy tryptyk liści. Pięknie będzie wyglądał również twarz kobiety z profilu. Takie ozdoby świetnie prezentują się na białej ścianie, gdzie czerń metalu kontrastuje z jasną ścianą.

Wybierając metalowe ozdoby na ścianę do salonu w stylu skandynawskim warto postawić na wzór jelenia, wilka czy liści dzikich roślin. W pokoju dziennym, który jest w industrialnym stylu warto powiesić metalowy zegar. Będzie wyglądał imponująco na ścianie z czerwonej cegły.

Wybierając ozdoby ścienne warto powiesić je w miejscu, gdzie będą rzucały się w oczy. Można wykorzystać je do ozdobienia ściany nad komodą, sofą czy w pobliżu stołu, przy którym rodzina spożywa posiłki.

https://dlakieszeni.pl/jak-tanio-urzadzic-mieszkanie/

Redakcja dlakieszeni.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu oszczędzania, ekologii oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rynek niepubliczny