Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Lustra na ścianach – praktyczne i eleganckie dekoracje

Dom Data publikacji - 23 maja 2022 Autor - Redakcja dlakieszeni.pl
lustra na ścianach


Lustro jest niezbędne w każdym mieszkaniu. Warto jednak pamiętać, że nie jest to wyłącznie przedmiot użytkowy, ale również element dekoracyjny. Jak wybrać lustra dekoracyjne na ścianę, które ożywią wnętrze?

Zobacz także: Jak wybrać ozdoby ścienne, które ożywią każde wnętrze?

Okrągłe czy prostokątne?

Wybierając lustra dekoracyjne na ścianę najczęściej zastanawiamy się jaki kształt powinno mieć.

Prostokątne lustra na ścianach mogą być montowane w pionie lub poziomie. Dzięki temu mamy kilka możliwości, by wpłynąć na wygląd pokoju. Lustro zamontowane w pionie optycznie podwyższy pokój. Lustro powieszone w poziomie warto wykorzystać, gdy chcemy pokój poszerzyć. Poziome lustra wyglądają bardzo dekoracyjnie nad komodą. Można je również umieścić nad sofą, dzięki temu rozwiązaniu salon będzie wyglądał niebanalnie.

Okrągłe lustra świetnie wyglądają w pokojach dziennych, w których są skosy. Zamaskują nierówności. Dzięki temu pokój odzyska proporcjonalny wygląd.

Niebanalne dekoracje

Lustro to również świetny sposób na ożywienie wnętrza. Warto zadbać, by na ścianie znalazły się ciekawe dekoracje. Lustra sprawdzają się w tej roli.

Tworząc dekoracje z luster warto wykorzystać lustra do samodzielnego przyklejania. Można z nich ułożyć dowolny wzór, który idealnie będzie pasował do naszego wnętrza. Prostokątny pas nad stołem w jadalni optycznie wydłuży stół. Heksagony ułożone obok siebie będą przypominały plaster miodu, a koła mogą układać się w dowolny wzór.

Osoby, które nie czują się na siłach, by samodzielnie robić dekoracje z luster mogą zdecydować się na gotowe ozdoby. W sklepie można znaleźć ozdoby, które przypominają szachownicę, składają się z okręgów czy długich, przecinających się pasów.

Do nowoczesnego wnętrza będzie pasowała dekoracja z luster, która wygląda jak rozbita szyba. Pomysłowa i niebanalna. W mieszkaniach w stylu industrialnym sprawdzi się dekoracja, którą można umieścić w klasycznej, prostej ramie, która przełamie minimalizm salonu.

Jak wybrać odpowiednią ramę do lustra?

Lustra dekoracyjne na ścianę muszą mieć odpowiednio dobraną ramę, która jest integralną częścią kompozycji.

W nowoczesnych wnętrzach często znajdujemy lustra na ścianę bez żadnych ram. Jest to bardzo minimalistyczne, proste i eleganckie rozwiązanie. Dzięki temu lustro idealnie wpisuje się w surowy minimalizm.

Do wnętrza w stylu skandynawskim warto wybrać ramę z drewna. Interesująco będzie wyglądało jasne drzewo. Sosna, buk czy dąb idealnie wpiszą się w styl scandi. Warto również zwrócić uwagę na ramy z drewna bielonego. Wyglądają bardzo gustownie.

Do salonu, w którym króluje styl glamour koniecznie trzeba wybrać ramę, która jest bogato zdobiona. Sprawdzi się obramowanie wykonane z czarnego szkła. Lustro na ścianę w takiej ramie wygląda bardzo ekskluzywnie.

Lustra dekoracyjne na ścianę glamour wyglądają również zjawiskowo, gdy rama jest wykonana z kryształków. Mieniące się w słońcu kryształki sprawiają, że pokój dzienny wygląda niebanalnie.

Lustra dekoracyjne na ścianę idealnie prezentują się w salonie, ale nie można zapomnieć również o przedpokoju, który jest wizytówką domu. Warto umieścić lustro nad konsolą czy naprzeciwko drzew wejściowych.

https://dlakieszeni.pl/ekologiczny-dom-czym-jest-i-jakie-sa-jego-zalety/

Redakcja dlakieszeni.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach zawodowych. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu oszczędzania, ekologii oraz wielu przydatnych obszarów wiedzy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rynek niepubliczny